تبلیغات

لوگوی سه گوش

بروز باشید - ناسا: دنیا اول دی ماه به آخر نمی رسد

بروز باشید
 

محل درج آگهی و تبلیغات
 


 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 آذر 1391 توسط محمد امین
قصه پایان دنیا در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ (اول دی ماه) طی یکی دو سال گذشته چنان قوت گرفته و دهان به دهان چرخیده که شاید تنها فرد بی خبر از آن، خواجه حافظ شیرازی باشد. افرادی که به تئوری «پیشگویی پایان دنیا توسط قوم مایا» معتقدند، می گویند که قرار است در ۲۱ دسامبر (کمتر از سه هفته دیگر) طی اتفاقات عظیمی دنیا به پایان برسد. اما به نظر می رسد NASA مخالف این ایده است و آن را رسما هم اعلام کرده.در ادامه باما باشید. 


در حقیقت این سازمان چنان به نظریه خود مطمئن است که در سایتش بخشی با نام «آنسوی ۲۰۱۲: چرا دنیا به آخر نمی رسد»، راه اندازی کرده است. به گفته ناسا، این شایعه از آنجا آغاز شد که برخی می گفتند شاید سیاره ای دوردست به نام Nibiru راه خود را به سوی مروارید آبی ما کج کرده است. و ناگاه این فرضیه شکل گرفت که همترازی سیاره ما و Nibiru همزمان با پایان تقویم مایا و در نتیجه پایان دنیا در ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ به وقوع خواهد پیوست. در حالی که حتی اگر سیارات همپوشانی هم داشته باشند، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. 

David Morrison دانشمند فضایی ناسا می گوید: «من با جملات و حرف های کودکانی که ترسیده بودند، ناراحت شدم. فکر می کنم این بدترین بخش این خبر دروغین باشد.» ناسا می گوید مردم باید بیشتر نگران تغییرات آب و هوایی و مشکلاتی که پیش خواهد آمد باشند، تا انکه دلواپس همپوشانی سیارات و تاریک شدن زمین شوند. 

ناسا اصلا به داستان در خطر بودن زمین توسط اجرام آسمانی اعتقادی ندارد و تمام اظهارنظرهای این گونه را غیرصحیح می داند. جالب اینجا است که احتمالا سیاره Nibiru اصلا وجود خارجی نداشته باشد و این داستان های ترسناک برای اولین بار از سال ۲۰۰۳ شروع شدند.
طبقه بندی: جغرافیا،  نجوم، 
برچسب ها: ناسا، پایان یافتن دنیا، اول دی ماه، جنگ جهانی سوم، 11 سپتامبر، نجوم، اجرام آسمانی، نابود شدن زمین، جنگ، کره ی زمین، 21 دسامبر، نابود شدن کره ی زمین، تغیرات آب و هوایی،  
.: Weblog Themes By Pichak :.


فرم تماس با مدیر وبلاگ تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
(بقیه تگ های پست این وسط هستند)